wtorek, 28 października 2014

Czekając na Londyn w najpiękniejszej odsłonie :)

Koniec października a za oknem 18 stopni i słońce - no i jak tu nie kochać Londynu :) Co prawda już od wczoraj, gdy wychodzę z pracy jest ciemno ale mimo wszystko, pogoda nas rozpieszcza. Aż nie mogę uwierzyć, że już za chwilę zacznie się okres przedświąteczny. Tutaj, każda pora roku ma swoje uroki i zapewnia mnóstwo atrakcji ale muszę przyznać, że tak jak nigdy nie lubiłam zimy to tu ją uwielbiam :D Mało tego, nie mogę się jej doczekać! W centrum miasta wiele wystaw sklepowych jest już świątecznie udekorowanych ale oficjalne zapalenie świątecznych lampek w tym roku nastąpi 16 listopada na Regent Street. Tego dnia Londynu zmieni się w bajkowy świat, którego widok zapiera dech w piersiach! Jeśli zastanawiacie się, kiedy najlepiej przyjechać do Londynu - to chyba właśnie tą porę polecałabym najbardziej.

Oto kilka zdjęć, z zeszłego roku:

Victoria Street
Victoria Street
 
Harrods
Harrods
Regent Street

Czyż nie jest magicznie? :)

Oprócz olśniewających instalacji świetlnych i zjawiskowych wystaw mamy tu szereg innych atrakcji, które nie pozwolą nudzić się zimą. Ale o tym już w innym poście ;)

PS. Wcześniej można będzie podziwiać świąteczne światełka w innych miejscach, m.in. na Oxford Street (6 listopada) ale moim zdaniem dopiero po rozświetleniu Regent Street Londyn nabiera niewiarygodnie pięknego wyglądu!

2 komentarze:

  1. piękne zdjęcia :) u mnie na ulicy dzisiaj powiesili światełka :) niestety jeszcze nie są zapalone ....:(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) koło nas jeszcze nie Ale myślę że zaraz po Halloween się pojawią ;) uwielbiam ten czas, i już tak bardzo nie mogę się doczekać. I Ciebie też na pewno wkrótce zapalą :D

      Usuń