poniedziałek, 24 listopada 2014

Zimowe atrakcje Londynu - Winter Wonderland

Obiecywałam podzielić się z Wami kolejną zimową atrakcją Londynu. Do tej pory pokazałam Wam Southbank Centre Christmas Market i Londyn w Świątecznym obiektywie. Nadeszła pora na mojego faworyta :)

21 listopada, w Hyde Park, po  raz kolejny otwarty został Winter Wonderland czyli zimowy park rozrywki, stworzony po to by cieszyć zarówno dorosłych jak i dzieci. Znajdziecie tam chyba wszystko co tylko możecie sobie wymarzyć. Wstęp do parku jest darmowy. Natomiast za wejścia do niektórych części zapłacimy od kilku do kilkunastu funtów.

Winter Wonderland przywita nas kolorową "bramą" i prowadzi nas ona wzdłuż Świątecznych straganów Angels Christmas Market, łudząco podobnych do tych które widzieliśmy już na Southbank Centre Christmas Market.

Dalej będzie tylko lepiej. Zapraszam na zdjęciowy przegląd z ubiegłorocznej wyprawy do Hyde Park, który przeobrażony jest w bajkową, świąteczna krainę.

Przepięknie ustrojone stragany.

Dla każdego coś smacznego - no nie dało się oprzeć pokusie :)

Bez grzanego wina również się nie obeszło :)

Alpejski Hotel. 


Zaliczyliśmy przejażdżkę Giant Wheel - duże koło widokowe, z którego podziwialiśmy panoramę Londynu.

 Biegun północny czyli kraina Świętego Mikołaja - gdzie znajdziecie wiele atrakcji dla dzieci, między innymi przejazd kolejką Świętego Mikołaja oraz spotkanie z Mikołajem.

Królowa Śniegu.

 Oczywiście znajdziecie tam dużo atrakcji rodem z wesołego miasteczka. 


 Dom strachu - wraz ze strasznym Panem ;)

 Alpejska przystań narciarska.

W Winter Wonderland znajdziecie również Lodowe Królestwo, z przepięknymi rzeźbami wykutymi w lodzie. Utrzymywana jest tam temperatura -8 stopni, także trzeba pamiętać o szaliku i rękawiczkach - jest tam naprawdę zimno, co widać po czerwonym nosie :)Poza wyżej pokazanymi atrakcjami znajdziecie tam również lodowisko, cyrk, lodowy bar, karuzele dla dzieci i kolejki górskie dla dorosłych. Można tam zjeść między innymi  niemieckie kiełbaski, kręcone frytki, prażone orzeszki, gofry, naleśniki oraz napić się grzanego wina, piwa bądź gorącej czekolady.
Wszystko to okraszone jest świąteczną muzyką rozbrzmiewającą z każdej strony. Jest gwarno, kolorowo, kiczowato i tłoczno czyli dokładnie tak jak w takim miejscu być powinno :)

Jeśli lubicie świąteczny klimat, to jest to numer 1 na liście miejsc do zobaczenia w zimowym Londynie.

Do zobaczenia! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz