czwartek, 13 listopada 2014

Zimowe atrakcje Londynu - Southbank Centre Christmas Market

Jakiś czas temu pisałam o tym jak bardzo nie mogę się doczekać Londynu w zimowej odsłonie ze względu na przepiękne dekoracje i oświetlenie miasta. Mówiłam również, że mamy tu szereg atrakcji, które nie pozwolą nudzić się zimą. Oczywiście jest tego tak dużo, że nie jestem w stanie opisać wszystkich (pewnie dużej części nawet jeszcze nie znam) ale chcę Wam pokazać kilka z nich. 

Dziś opowiem Wam w kilku słowach o Southbank Centre Christmas Market, który można podziwiać już od 11 listopada w centrum Londynu. Mieści się on na South Bank, który jest obszarem ciągnącym się wzdłuż południowego brzegu Tamizy. Christmas Market jest to kolorowy jarmark, którego głównym punktem są drewniane domki w stylu alpejskim, przepięknie oświetlone i udekorowane, wypełnione świątecznymi smakołykami, napojami, ozdobami świątecznymi, prezentami i przeróżnymi wyrobami świątecznymi. Można tam zjeść między innymi  niemieckie kiełbaski, przeróżne słodkości oraz napić się grzanego wina. Dodatkowo, żeby było jeszcze przyjemniej, cała okolica rozbrzmiewa klimatyczną, jak najbardziej świąteczną muzyką. Oprócz tego, dla najmłodszych są karuzele, ciuchcie i inne atrakcje. Wstęp jest darmowy, jedynie za zakupy zapłacimy normalnie. Jeśli więc nie chcemy wydawać pieniędzy wystarczy wybrać się tam na spacer i podziwiać widoki i muzykę. Choć przyznam szczerze, że ciężko nie poddać się urokowi tego miejsca i nie zaszaleć :)

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z zeszłego roku, kiedy wraz z mamą, która była u nas w odwiedzinach, upajałyśmy się widokiem i delektowałyśmy się smakołykami. W tym roku niestety jej nie będzie ale razem z P.  na pewno wybierzemy się tam już wkrótce żeby poczuć atmosferę zbliżających się świąt :)Jeśli będziecie w Londynie w najbliższym czasie koniecznie musicie tam pójść - na pewno nie pożałujecie :)

Southbank Centre Christmas Market czynny jest codziennie od 10 rano.

PS. Już niedługo wpis z opisem kolejnej atrakcji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz