sobota, 1 listopada 2014

Welcome to Movember - let's change the face of men’s health!

Wąsów nie lubię, wie to każdy, kto mnie zna. Samo słowo WĄSY wywołuje u mnie atak śmiechu ;) 

Ale dziś, 1 listopada zaczyna się coroczna akcja MOVEMBER (zbitka angielskich słów moustache (wąsy) i November (listopad)), która ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w kwestii zdrowia mężczyzn. Dotyczy ona przede wszystkim raka prostaty, innych odmian raka oraz problemu zdrowia psychicznego. Hasłem Fundacji Movember jest zmiana oblicza męskiego zdrowia, czyli przede wszystkim chodzi o regularne badania, które pomagają wczesne wykrcie chorób a co za tym idzie większej możliwośći ich wyleczenia. Akcja ma również na celu namawianie naszych mężczyzna do prowadzenia zdrowego trybu życia. 
Akcja Movember polega na zapuszczaniu wąsów przez naszych ukochanych przez cały listopad. Do akcji przyłączają się aktorzy, sportowcy, politycy i inni znani ludzie na całym świecie. Każdego roku do akcji przyłącza się coraz więcej panów, niech i nasi się przyłączą!
Moim zdaniem, a pamiętajcie, że wąsów nie lubię;) akcja jest bardzo fajna a przede wszystkim potrzebna. Wiemy jak nasi panowie niechętnie chodzą do lekarza, i jak ciężko ich namówić na zdrowszy tryb życia. Ale nie możemy przestać  próbować, bo przecież oni są dla nas najważniejsi. Mówię tu o naszych ojcach, wujkach, braciach no i przede wszystkim o naszych osobistych -chłopakach czy mężach.
Zadbajmy więc o nich tak bardzo, jak bardzo ich kochamy i namawiajmy ich na udział w tej akcji! Niech zapuszczają wąsy i staną się bardziej świadomi swojego zdrowia.
A my wspierajmy ich jak tylko możemy!

A wy? Czy uważacie, że akcja Fundacji Movember jest potrzebna?
Ja tak! 

Z miłości do P.

Niestety mój P. narazie niechętnie podchodzi do pomysłu zapuszczenia wąsów ale będę go namawiała! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz